Domů / Novinky / Recept na vanilkový Kremeš s kokosovým olejem
Kategorie
Odběr novinek

Recept na vanilkový Kremeš s kokosovým olejem

OrganicTime - Recept na vanilkový Kremeš s kokosovým olejem -      Ideální dortík k odpolední kávě, na oslavu, nebo jenom tak pro radost.

Ideální dortík k odpolední kávě, na oslavu, nebo jenom tak pro radost. Díky Hrašce Vanilka je Kremeš výživný a nemusíte se bát o svoji línii.

vanilkový Kremeš s kokosovým olejem

Suroviny:

Postup:

Listové těsto si vyválíme na dva stejně velké obdélníky, dáme na dva plechy do rozpálené trouby a pečeme na 240°C 15 minut.

Ve velkém hrnci smícháme Hrašku Vanilka, kokosový olej, cukr, sójové mléko a vanilkový lusk. Vše zalijeme vroucí vodou, nebo mlékem (pokud používáte mléko, není potřeba používat už to sušené sójové). Vroucí voda vám celý proces vaření urychlí a hlavně se vám Hraška Vanilka nebude připalovat.

Krém vařte 30 minut, za občasného míchání, tak aby měl lahodnou vanilkovou chuť. Nakonec vyndejte vanilkový lusk a podle potřeby přidejte vanilkové aroma. Krém vyšlehejte spolu s rumem tyčovým mixérem a ještě horký ho nalijte do vyššího plechu na jednu vrstvu listového těsta. Nechte chvíli ztuhnout a následně přiklopte druhou vrstvou listového těsta.

Kremeš nechte pár hodit odpočinout, aby krém pořádně zatuhl a dobře se vám krájel. Doporučujeme servírovat s ovocnou omáčkou a šálkem výborné kávy.

 

Pokud nefandíte cukru, nevadí, použijte váš oblíbený sirup. Jenom pozor, použijte trošku méně vody (mléka), aby krém nebyl příliš řídký.