Domů / Bio potraviny / Másla a oleje

RAPUNZEL olivový olej extra panenský 500ml


Žádné hodnocení. Kód: BNB9100 Produktové číslo: 4006040205111
Olivový olej vyniká vysokým obsahem mononenasycených mastných kyselin.
Značka: Rapunzel
Záruka: Bez záruky
Dostupnost: Připraveno k odeslání
231 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
RAPUNZEL olivový olej extra panenský 500ml

RAPUNZEL olivový olej extra panenský 500ml

Olivový olej vyniká vysokým obsahem mononenasycených mastných kyselin, kterým se připisuje preventivní účinek při onemocněních srdce. Vedle mononenasycených tuků obsahuje olivový olej i vitamin E a další živiny.
Kvalita olivového oleje se hodnotí podle několika kritérií: kyselosti, vůně, barvy a chuti. Důležitý je také způsob získávání oleje z oliv. Tzv. extra panenský olivový olej (extra virgin) pochází z prvního lisování oliv a má nízkou kyselost a jemnou vůni. Získává se pouze mechanickou cestou - lisováním za studena - bez použití jakékoli chemické rafinace. Kyselost extra panenského olivového oleje, vyjádřena jako obsah kyseliny olejové, nesmí přesáhnout 1 gram na 100 gramů oleje (1 %). Kromě tohoto kriteria musí olej projít testem skupiny degustérů hodnotících chuť a vůni. Aby olej mohl nést označení extra panenský, musí získat průměrnou známku nejméně 6,5 bodů z 9 možných.
Námi nabízený extra panenský olivový olej pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství, olivy jsou sbírány ručně a šetrně zpracovány. Vyniká výraznou vůní a plností chuti. Kyselost je menší než 0,5 %.

 

Složení

bio olivový olej

Specifikace
Certifikát Biopotravina
S tímto zbožím kupují
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.