Domů / Novinky / Borůvkový dort s bio kokosovým olejem
Kategorie
Odběr novinek

Borůvkový dort s bio kokosovým olejem

OrganicTime - Borůvkový dort s bio kokosovým olejem -      Luxusní dezert na narozeniny, pro nedělní návštěvu, nebo jen tak pro potěšení. Bio Panenský Kokosový olej PURITY VISION® dodá dortíku báječnou chuť a také z něj vyšleháte dokonalé pusinky i bez másla. Hraška Vanilka přidá dortu vláknu, bílkoviny a hlavně skvělou chuť.

Luxusní dezert na narozeniny, pro nedělní návštěvu, nebo jen tak pro potěšení. Bio Panenský Kokosový olej PURITY VISION® dodá dortíku báječnou chuť a také z něj vyšleháte dokonalé pusinky i bez másla. Hraška Vanilka přidá dortu vláknu, bílkoviny a hlavně skvělou chuť.

Borůvkový dort s bio kokosovým olejem

Co budeme potřebovat na korpus:

Jak na to:

Pomleté oříšky a sušenky smícháme s kokosovým olejem na těsto, které vyválíme na dno dortové formy o průměru 28 cm. Zapečeme 10 minut v troubě při teplotě 180 °C.

Co budeme potřebovat na krém:

Jak na to:

Mléko s kokosovým olejem přivedeme k varu. Hrašku Vanilka a cukr a vanilku promícháme a přidáme do horkého mléka. Za stálého míchání přivedeme k varu, pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se krém nepřipaluje. Hraška Vanilka je dobře uvařená, když má lahodnou chuť a není cítit po hrachu. Prošleháme 3 minuty ponorným mixérem. Odložíme si 300 g horkého krému na zdobení, zbytek krému vylijeme na korpus a necháme vychladnout.

Co budeme potřebovat na zdobení dortíku:

Jak na to:

Do 300 g horkého krému přidáme kokosový olej a vyšleháme. Pro získání dvou barev krému si ho rozdělíme na dvě části (250 g a 100 g), do každé z nich přidáme 50 g borůvkové marmelády a důkladně promícháme.

Světlejším krémem rovnoměrně potřeme dort. Agarové želé připravíme z 500 ml rybízové šťávy podle návodu na pytlíku a dort jím zalijeme.

Cukrářský pytlík naplníme tmavším borůvkovým krémem a dort ozdobíme po obvodu pusinkami.